İçeriğe geç
Anasayfa » Polyester fiberglass kalıp

Polyester fiberglass kalıp

  Polyester fiberglass kalıp Nedir?

  Öncelikle, polyester ve fiberglası oluşturulacak malzemelerden başlayalım. Fiberglası oluşturan malzemeler nelerdir?

  • Koruyucu tabaka (jel kot)
  • Polyester reçine
  • fiberglas cam lifi cam elyaf
  • Hızlandırıcı
  • sertleştirici

  İnsan vücudunu nasıl deri koruyorsa fiberglass polyester malzemelerinde bu tabakalar korur. bu yardımcı malzemeleri uygulanmazsa elyaf tabakasının içerisine girerek malzemeyi çürütür. Bazı fiberglas polyester firmaları jel kot kullanımında polyester reçinesinin içerisine aerosol tozu ekleyerek jel kotlarını kendileri yapmaya çalışır. Bu yöntem saksı ve basit fiberglas parça üretiminde sorun yaşatmaz. Fakat hassasiyet gerektiren üretimlerde osmoz gibi sorunlar yaratabilir.

  Polyester fiberglas nasıl yapılır? uygulama şekli nasıldır?

  1. Bir kalıba ilk önce cila bir bez yardımı ile sürülür. Yeteri kadar jel kota cobalt ilave edilir. İyice karıştırıldıktan sonra bir fırça ile uygun kalınlıkta sürülür.
  2. jel kot kuruduktan sonra üzerine cam elyaf serilir. polyester reçine içine peroksit ilave edilerek iyice karıştırılır.
  3. Sonra rulo ile kalıba sürülür. alüminyum rulo çekmek suretiyle iyice havası alınır. Uygun kalınlık sağlanana kadar aynı işlem devam eder. Sonra sertleşmeye bırakılır. sertleşen ürün fiberglas polyester kalıptan sökülür. Kenar çapakları temizlenir.
  4. Böylece fiberglass polyester kalıbı veya ürünü tamamlanmış olur.

  fiberglass polyester kalıp ile ilgili araştırmamı yapıyorsunuz yada Fiyat bilgisi almamı istiyorsunuz. Bu konularla ilgili ne tür hizmet almak istiyorsanız firmamız ile iletişim bölümünden ulaşarak bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir